Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowo - Handlowe ARM-ex ma ponad 25 letnią tradycję. Jego twórcą był Andrzej Mruk. Aktualnie właścicielami firmy są Barbara Mruk i Mariusz Mruk. Podstawą do tworzenia dzisiejszej firmy był zakład rzemieślniczy założony w 1968 roku, w którym właścicielsam szył cholewki, a następnie sprzedawał obuwie. ARM-ex potrafi spełnić wymagania i oczekiwania swoich wymagających klientów i skutecznie radzi sobie z silną konkurencja w tej branży. ARM-ex jest firmą nowoczesną, zarządzaną poprzez jakość, co owocuje zwiększaniem sprzedaży, większą satysfakcją klientów oraz wzrostem rentowności i konkurencyjności. ARM-ex w swojej ofercie posiada obuwie wojskowe, buty dla policji, trzewiki, półbuty męskie...
  
We wrześniu 1983 roku powstał Zakład Laminowania i Powlekania Tkanin. Podstawową działalnością Zakładu było wytwarzanie tworzywa skóropodobnego z wykończeniem poliuretanowym i laminowanie go pianką poliuretanową oraz tkaniną ocieplająca tzw. futerkiem. Tworzono w ten sposób wielowarstwowy materiał, który wykorzystywano najczęściej na cholewy do kozaczków. Braki materiałów na zubożonym rynku państwowym oraz wysoka jakość produkowanych towarów ściągnęły do firmy wielu nabywców. Popyt był bardzo duży, uruchomiono produkcję na dwie, a nawet na trzy zmiany. Był to olbrzymi sukces firmy, dzięki któremu zgromadzono środki do realizacji kolejnej inwestycji.

zdjecie5
zdjecie6

W lipcu 1988 roku powstało P.P.U.H Andrzej Mruk (garbarnia), w którym podjęto produkcję wysokiej jakości skór na wierzchy obuwia oraz miękkich skór bydlęcych i cielęcych na odzież. Garbarnia, wzbogacona ostatnio o kompletną aparaturę laboratoryjną do badania skór, jest obecnie kwalifikowanym dostawcą skór do produkcji obuwia dla ARM-ex.

W 1989 roku na bazie zakładu powlekania i laminowania z garbarnią powstało Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe ARM-ex. Początkowo firma zajmowała się produkcja rynkową, produkowała obuwie skórzane, odzież i galanterię skórzaną. W tym czasie uruchomiono sprzedaż w Warszawie oraz w Radomiu. Uwzględniając perspektywy rozwojowe firmy i związane z tym potrzeby kadrowe, w porozumieniu z Dyrekcją Zespołu Szkół Zawodowych w Białobrzegach utworzono klasy kształcące uczniów na poziomie zawodowym, a w roku szkolnym 1990/91 przyjęto pierwszą klasę Technikum Obuwniczego.

Obecnie ARM-ex zrezygnował z produkcji rynkowej i skupił się na produkcji obuwia dla Wojska, Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych, MSWiA, Biura Ochrony Rządu i innych formacji mundurowych. Aktualnie ARM-ex zatrudnia 44 pracowników. Właściciel zarządza firmą osobiście. Personel firmy stanowi sprawnie działająca kadra kierownicza i doświadczeni pracownicy. Do dyspozycji pracowników właściciel postawił obszerne i funkcjonalne pomieszczenia produkcyjne, magazynowe, warsztatowe, socjalne i biurowe, bogate wyposażenie w maszyny i urządzenia, optymalne zaopatrzenie surowcowe i dobrą organizację pracy.

zdjecie3
zdjecie7

By sprostać obecnym wymaganiom klienta, a także spełnić wymagania potencjalnych klientów w zakresie dostaw obuwia dla innych państw członkowskich NATO, ARM-ex wdrożył System Zarządzania Jakością oparty na wymaganiach NATO typu AQAP.
  
Zapraszamy do Armex